Tizennyolc év után szabadult tegnap reggel a börtönből Kaiser Ede (képünkön). „Kicsivel több volt, mint ami jólesett”– mondta a Blikknek a Kozma utcai börtön előtt a férfi.
Kaisert a nyolc áldozatot követelő 2002. májusi móri bankrablás miatt életfogytiglanra ítélték, majd miután kiderült, hogy nem volt köze az ügyhöz, felmentették. A bíróság 2009-ben mondta ki, hogy nem ő a móri gyilkos, de egyéb bűncselekmények miatt tizennyolc évet kellett ülnie. Társaival 1999 márciusa és 2000 júniusa között törtek be bevásárlóközpontokba, 2001-ben pedig egy budaörsi pénzszállítót akartak kirabolni Hajdú Lászlóval. A móri mészárlás ügyében végül Weiszdorn Róbertet ítélték életfogytiglanra, társa, Nagy László még az előzetes letartóztatásban öngyilkos lett.





