Látássérült embert is megütött a kötekedő

Letartóztatásban a garázda

Krónika
  • 2020.03.18. - 00:25

A Fővárosi Főügyészség vádat emelt egy férfi ellen, aki 2018 novemberében budapesti tömegközlekedési eszközökön utazva szóváltás után többeket megütött három alkalommal.

Egy esetben egy időskorú és látássérült embert a buszról való leszállás után fejen ütött és ellökött. Az illető beütötte a fejét, és közvetett életveszélyes sérülést szenvedett. Egy másik alkalommal az agresszív harmincéves férfi tapétavágóval vágott meg egy sértettet, illetve volt olyan eset, hogy a közlekedési eszközről leszállva követni kezdte utastársát és ököllel ütötte. Máskor egy buszmegállóban várakozó nőt kezdett el minden előzmény nélkül fenyegetni. A férfit életveszélyt okozó testi sértéssel, súlyos testi sértés bűntettének kísérletével, garázdaság és zaklatás vétségével vádolják. A vádlott letartóztatásban van, az ügyészség letöltendő börtönbüntetés kiszabását és közügyektől való eltiltást indítványoz. A garázda tettét a törvény kettőtől tizenegy évig terjedő szabadságvesztéssel bünteti.

Reklám