Plugor Sándor életműve a Pesti Vigadó tárlatán

Gazdag album is megjelent

Kultúra
  • 2020.03.06. - 00:17
Cikk borítókép
Plugor SándorMH | MH

Plugor Sándor erdélyi festő- és grafikusművész műveiből nyílt emlékkiállítás szerdán a Pesti Vigadóban.

Kucsera Tamás Gergely, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) főtitkára a megnyitón emlékeztetett, hogy az intézmény nagy hangsúlyt fordít a külhoni művészek munkásságának bemutatására. Mint hangsúlyozta, idén van a trianoni békeszerződés századik évfordulója, az MMA megemlékező programsorozatának első része ez a kiállítás. Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke az MTI szerint kiemelte: Plugor Sándor művészete a magyar grafika egyik csúcsteljesítményének tekinthető, az alkotások Szalay Lajos munkáihoz hasonlíthatók. A művész életművében olaj- és temperafestmények, tusrajzok, fémkarcok, monotípiák szerepelnek. Az április 19-ig megtekinthető tárlathoz album is megjelent, a színes reprodukciókat tartalmazó kötet az életrajz legfontosabb állomásait is rendszerezi.

Reklám