Lemondott Aján Tamás felfüggesztett elnök a NOB tiszteletbeli tagságáról

Nem várta meg a vizsgálat végét

Sport
  • 2020.03.05. - 00:22
Cikk borítókép
Aján TamásMH

A korrupcióval megvádolt Aján Tamás (képünkön) ugyan tagadja  az ARD német televíziós csatorna által közzétett súlyos vádakat, mégis lemondott tiszteletbeli tagságáról a Nemzetközi Olimpiai Bizottságban (NOB), amit a végrehajtó bizottság elfogadott.

A Nemzetközi Súlyemelő Szövetség (IWF) magyar elnöke ugyan ártatlannak vallja magát, de szavai szerint rá kellett jönnie, hogy ezek a vádak beárnyékolják szeretett sportága olimpiai felkészülését és versenyét, ezért lemondásával szeretné megvédeni sportága hírnevét és az olimpiai mozgalmat. Az ARD német televíziós csatorna január elején sugárzott riportja szerint a súlyemelésben szisztematikus doppingolás folyik az IWF tudtával, a szövetség pénzügyi mérlegében 5,5 millió dollár (mintegy 1,7 milliárd forint) sorsa tisztázatlan. Aján Tamás elnöki tisztségét január végén az IWF végrehajtó bizottságága kilencven napra felfüggesztette annak érdekében, hogy felállhasson egy független testület a vádak valóságtartalmának kivizsgálására.

Reklám