Feloldotta a madárinfluenza miatt elrendelt korlátozásokat Komárom-Esztergom és Hajdú Bihar megyében a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) – közölte tegnap lapunkkal a hatóság.
A továbbiakban mind a belföldi, mind az unióba irányuló baromfiszállítások zavartalanul folyhatnak ezekből a megyékből. A harmadik országokba irányuló exportkorlátozások azonban ezt követően is érvényben lehetnek. Ugyanakkor továbbra is fennáll a baromfik kötelező zártan tartása az ország teljes területén. Az említett megyék korlátozott területeinek feloldásával – az uniós és hazai jogszabályokban előírt feltételek teljesítése alapján – immár zavartalanul folyhatnak a belföldi és az unióba irányuló szállítások az ország teljes területéről. Amennyiben Magyarországon nem fordulnak elő újabb esetek, akkor hazánk madárinfluenza-mentes státuszát legkorábban 2020. április 30-án nyerheti vissza. A jelenleg teljes importtilalmat alkalmazó harmadik országokba leghamarabb ekkor indulhatnak újra a szállítmányok. Az országos főállatorvos és az állategészségügyi hatóság folyamatosan egyeztet ezen kereskedelmi partnerországok hatóságaival annak érdekében, hogy mielőbb feloldják korlátozásaikat – tette hozzá a Nébih.



