Végakaratának megfelelően szülővárosában, Siófokon helyezték tegnap örök nyugalomra Varga Imre Kossuth- és Herder-díjas szobrászművészt.
A Szépvölgyi utcai temetőben, az elhunyt által készített Golgota-szobor előtt tartott nyilvános szertartáson Balázs Árpád, Siófok volt polgármestere búcsúztatta a nemzet művészét. A gyászolók egy-egy szál fehér virággal tisztelegtek Varga Imre emléke előtt. Hamvait a szertartás után szűk családi körben, a Kele utcai temetőben lévő családi sírba helyezték. A kortárs magyar szobrászatot megújító, iskolateremtő művész hoszszan tartó betegség után, 97 éves korában hunyt el, december 9-én.




