Mintegy kétszáz ember igényeit elégíti ki egyszerre az újonnan épült zalakarosi szaunakomplexum – közölte tegnap az MTI-vel Juhász Szabolcs, a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) turizmusszakmai igazgatója a Zalakarosi Fürdőben.
Az igazgató ismertette, hogy a beruházás csaknem négyszázötvenmillió forintba került, amelyből csaknem százmillió forintot az MTÜ finanszírozott a Kisfaludy turisztikai fejlesztési program keretében. A tavalyi rekordévet követően – amikor 15,5 millió turistát és több mint negyvenmillió vendégéjszakát regisztráltak hazánkban – az első tíz hónap adatai alapján újabb rekordot dönthet a magyarországi turizmus az idei évben. A szakmai igazgató szerint a hazai turizmus az aranykorát éli – tette hozzá a távirati iroda.



