A dél-törökországi Incirlik légi támaszpont, az Egyesült Államok legfontosabb közel-keleti légibázisa bezárásával fenyegetett a török elnök arra az esetre, ha Washington büntetőintézkedéseket vezet be hazája ellen.
Recep Tayyip Erdogan (képünkön) nem részletezte, hogy milyen amerikai szankciókra gondol, de vélhetően azokra, amelyeket amerikai szenátorok akarnak kieszközölni, amiért a NATO-tag Törökország a közelmúltban beszerzett négy üteget az orosz Sz–400-as légvédelmi rakétarendszerből. A török elnök egyébként előző nap az A Haber csatornának azt nyilatkozta, Törökország kész bármilyen katonai segítséget megadni Tripolinak, miután Ankara biztonsági megállapodást kötött a nemzetközileg elismert líbiai kormánnyal. Erdogan szerint a Líbia egy részét irányító Halifa Haftar illegitim vezető.




