Az ellenzék megint mást mond és mást cselekszik, nem szavazták meg ugyanis a bírák és az ügyészek illetményemelését sem a parlamentben, pedig azt az elmúlt években többször követelték – mondta Bajkai István, a Fidesz országgyűlési képviselője.
Közölte: a kormány javaslata szerint 2020. január 1-jétől a bírák átlagosan 32 százalékos, az ügyészek 21 százalékos illetményemelésben részesülnének, majd 2021-ben és 2022-ben további tizenkét, illetve tizenhárom százalékkal nőne a bérük. Ezzel európai uniós szintre emelkedik a javadalmazásuk – jelentette ki Bajkai az MTI tudósítása szerint, megjegyezve, az intézkedés háromezer bírót és kétezer ügyészt érint. A bírák illetményemelésére jövőre kilenc és fél milliárd forintot, az ügyészekére négy és fél milliárdot szánnak.



