Nagy összegű bírsággal sújthatják azokat a túlsúlyos turistákat, akik szamárháton akarnak felmenni egy-egy emelkedőn Görögországban.
Tavaly széleskörű kampány bontakozott ki az országban a turistákat szállító szamarak védelmében, miután több olyan kép és videó is napvilágot látott, ahol a hőségtől és szomjúságtól szenvedő állatok túlsúlyos embereket cipelnek az ország szigetein lévő kaptatókon. A görög kormány a tiltakozások hatására egy olyan törvényt fogadott el, amely megtiltja, hogy az állatok száz kilogrammnál, vagy tömegük egyötödénél nehezebb utast vagy árut szállítsanak – írja a Sun. A törvény roppant szigorú szankciókat helyez kilátásba: a vétkeseket akár harmincezer eurós, azaz mintegy tízmillió forintos bírsággal is sújthatják.



