Feloszlatta magát és új választást írt ki a kneszet

Ismét kudarcba fulladt az izraeli kormányalakítás

Külföld
  • 2019.12.13. - 04:41
Cikk borítókép
Benjamin NetanjahuMH

Az izraeli parlament szerda éjszaka megszavazta saját feloszlatását, majd csütörtök hajnalban jóváhagyta azt az indítványt, amely új parlamenti választás kiírását írja elő jövő év március 2-ra – írta az MTI.

Szerda éjfélkor járt le az a 21 nap, amelynek végén a kneszetnek fel kellett oszlatnia magát és új választásokat kiírni, mert egyik párt sem tudott kormányt alakítani a szeptemberi választások után. Izrael történetében először rendez­nek egy éven belül háromszor parlamenti választást, és most először alkalmazták a kormányalakítás kudarcára vonatkozó törvényt, amelynek keretében fel lehet oszlatni a parlamentet. A pártok, a Kék-fehér és a Likud egymást okolják a kormányalakítás kudarcáért. Benjamin Netanjahu ügyvivő kormányfő (képünkön) szerint a Beni Ganz vezette Kék-fehér nem volt hajlandó a kompromisszumra, utóbbi szerint viszont a Likud nem alkudott meg sem a jobboldali–vallásos tömb feloszlatásában, sem a rotá­ciós kormányzás sorrendjében.

Reklám