Húsz éve jött létre az Oktatási Jogok Biztosának hivatala, az elmúlt két évtizedben annyi együttműködő partnere volt, hogy mostanra ezek hálózatot alkotnak – mondta Aáry-Tamás Lajos, az oktatási jogok biztosa a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen (PPKE) rendezett, Oktatási jogok 20 év múlva című konferencián.
Pokorni Zoltán volt oktatási miniszter, polgármester előadásában elmondta: azért hozta létre a hivatalt, mert az oktatás soktényezős, ám a tényezők nem azonos súlyúak, és a leggyengébbeknek segítségre van szükségük. Szuromi Szabolcs Anzelm teológus, kánonjogász, a PPKE korábbi rektora kiemelte, az egyházi oktatás célja az egész ember képzése, valamint hogy új humanizmust építsen a dialógus útján, értéket adjon át, és felmutasson egy etikai minimumot.



