A gyors ütemben változó világgazdasági verseny kihívásait a vállalkozások és a kormány szoros együttműködésével lehet hatékonyan kezelni – jelentette ki Varga Mihály tegnap a XXI. Vállalkozók Napján.
A pénzügyminiszter hangsúlyozta: eredményes a kormány adócsökkentésre épülő gazdaságpolitikája, amellyel az elmúlt három évben összesen 2600 milliárd forint maradt a magyar vállalkozásoknál, ezért 2020-ban további adócsökkentésekre kerül sor. Emlékeztetett: a vállalkozások által fizetett szociális hozzájárulási adó az elmúlt három évben harmadára csökkent, amelyet így a cégek béremelésre és fejlesztésekre is fordíthattak. Emellett a kormány nemrég fogadta el a kis- és középvállalatok fejlesztésének stratégiáját, amellyel a hatékonyság és technológiai fejlődés is erősíthető. Ma már a különböző nemzetközi szervezetek is elismerik a magyar gazdaság évek óta tartó, kiegyensúlyozott teljesítményét. Legutóbb az IMF nyilatkozott pozitívan a magyar gazdaságpolitikáról, kiemelve a növekedésbarát adópolitika eredményeit.




