A mentorprogram lehetőség a vállalkozások megújulására

Kiemelt cél a kkv-szektor támogatása

Gazdaság
  • 2019.12.05. - 02:16
Cikk borítókép
Szepesi BalázsMH | MH

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) kiemelten kezeli a kis- és középvállalkozások (kkv) megerősítését – mondta tegnap Szepesi Balázs (képünkön) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős helyettes államtitkár a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, a tárca és a SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítvány konzorciumi együttműködésében megvalósuló Országos Vállalkozói Mentorprogram személyes vállalkozói alprojektjének rendezvényén.

Hozzátette, a nemrégiben elfogadott kkv-stratégia fő célja a kiemelkedő növekedési potenciállal rendelkező cégek előrelépésének támogatása, továbbá megteremteni a lehetőséget a vállalkozásoknak a megújulásra. Hangsúlyozta, jó vállalkozásfejlesztési politika csak együttműködésben valósulhat meg, a kkv-stratégia pedig keretet nyújt a cégek, illetve a vállalatok és a kormány közötti kooperációra. Szepesi Balázs szólt arról, a kkv-stratégia készítésekor kikérték a vállalkozók véleményét az előttük álló kihívásokról, ezek között említették a túlzott bürokráciát, a forráshiányt, az adminisztrációs terheket, a szakképzést. A helyettes államtitkár felhívta a figyelmet arra, hogy előkészítés alatt van a generációváltás programja.

Reklám