Barátságtalan meghívót küldött az Ausztrál Teniszszövetség a sportág ikonikus alakjának.
Azt írták, szívesen látják a következő, 2020. januári Australian Openen Margaret Courtot és családját abból az alkalomból, hogy ötven esztendeje, 1970-ben Melbourne-ben Grand Slam-győzelmet aratott, majd az év másik három nagy tornáját is megnyerte – első nőként az Open-éra történetében. De siettek megüzenni a szókimondásáról ismert egykori világsztárnak, hogy a nézeteit lesz kedves perth-i otthonában hagyni. S hogy mik ezek a nézetek, amelyek miatt protokollárisan elengedhetetlen, de amúgy a hátuk közepére kívánt szereplő Margaret Court? Nos, keresztény lelkészhez híven a 77 éves Court nem átallotta még két éve is azt hangoztatni, hogy a transzgenderizmus az ördög műve, és hogy a tenisz tele van leszbikusokkal. (Mellesleg a Quantas repülőgépeire azért nem ül fel, mert a nemzeti légitársaság támogatja az egyneműek házasságát.) Szóval, Margaret Court jöhet, megünnepelni is hajlandók hazájában csodálatos karrierje jubileuma alkalmából, de lehetőleg fogja be a száját, vagy ha mégis megszólal, jó, ha tudja ország-világ: Court asszony nézetei szöges ellentétben állnak a toleráns, LMBTQ-simogató, haladó gondolkodásmóddal. Az Ausztrál Teniszszövetség zászlaján az egyenlőség, sokszínűség, befogadás hívószavak lengedeznek.



