Az általában árnyékban focizó lányok két hétvégi mérkőzése is reflektorfénybe került, de nem akármiért…
A magyar bajnokságban a vendég DVTK 3–1-es meglepő győzelme a Ferencváros ellen nem azért lett híres, mert a hazaiak kapusa, Samu Anna a tizenhatoson kívül védett kézzel, ezért kiállították, de még azért sem, mert Biljana Bradics szögletből csavarta a labdát a Ferencváros kapujába, hanem mert a DVTK szerb légiósa parádés gólját mezlevétellel ünnepelte, sötét mellvédőben futott a pályán. A spanyol női élvonalban a Levante 4–3-as győzelme a Logrono ellen pedig azért lett „világhírű”, mert a mérkőzés végén két futballista hölgy összefejelt, és egyikük eszméletét veszítve a füvön maradt. A csapat orvosa rémülten futott a sérült játékoshoz, ahol a mérkőzés (szigorú vagy ostoba) bírónője piros lappal fogadta, mivel engedély nélkül lépett a pályára. S még azt mondják a férfi ismerőseim, hogy a női futball unalmas…



