Növényvédő méreg gyilkolt egy temesvári panelházban

Gondatlan kártevőirtás

Krónika
  • 2019.11.20. - 00:01

Két gyermek és egyikük édesanyja meghalt, kilenc szomszédjuk pedig kórházi kezelésre szorult Temesváron, miután egy magánvállalkozó növényvédelemben használatos mérget használt kártevők irtására panelházukban.

A vállalkozó – belélegzés vagy lenyelés esetén akár halálos mérgezést okozó – alumínium-foszfid hatóanyagú, Delicia-GASTOXIN nevű gázosító szert használt. A panelházból több mint harminc lakót szállítottak a sürgősségire. A férfit őrizetbe vették, és gondatlanságból elkövetett emberölés gyanújával eljárást indítottak ellene. Ügyvédje szerint a férfi a feketepiacon szerezte be az alumínium-foszfid tablettákat.

Reklám