A kormány egy gyógyszergyártó vállalat oltóanyagüzemének építését segítette

Magyar munkavállalói szakértelem

Gazdaság
  • 2019.11.13. - 03:12

A kormány 1,8 milliárd forinttal támogatta a GlaxoSmithKline (GSK) gyógyszergyár 18 milliárd forintos gödöllői fejlesztését – mondta tegnap Gödöllőn a külgazdasági és külügyminiszter.

Szijjártó Péter a GSK gyógyszergyártó vállalat új oltóanyaggyártó üzemének megnyitóján a távirati iroda beszámolója szerint arról beszélt, hogy mindig megtiszteltetés Magyarország számára, ha egy-egy szakterület globális éllovasai szavaznak bizalmat a magyar beruházási környezetnek és a magyar munkavállalók szakértelmének. Hozzátette, hogy a GSK a világ hatodik legnagyobb gyógyszeripari vállalata: a cég gödöllői fejlesztésével 104, magas hozzáadott értéket képviselő munkahely jött létre. A diftéria és a tetanusz elleni oltóanyag összetevőit fogja a vállalat előállítani az új gyártóegységében, hozzájárulva sok csecsemő és kisgyermek egészségének megvédéséhez. Christopher Hunley, a GSK Biologicals Kft. ügyvezető igazgatója az átadott fejlesztést mérföldkőnek nevezte, amely megerősíti a gödöllői gyár stratégiai szerepét a GSK hálózatán belül. Hozzátette, hogy a gödöllői gyártóegységben is világszínvonalon, a legmagasabb nemzetközi sztenderdek alapján folyik a gyártás, a kapacitásbővítés hátterében a kiemelkedő hozzáadottérték-arány áll.

Reklám