Nem is járt a házbizottságban, mégis arról panaszkodik Jakab Péter

Jobbikos szavahihetőség

Belföld
  • 2019.11.11. - 04:50
Cikk borítókép
Jakab Péter rendszerint balhézik a parlamentbenMH/Hegedüs Róbert

Kövér László és a Fidesz állítólagos bosszúhadjáratáról cikkezett minap a HVG, amely egyebek mellett azt rója fel a házelnöknek, hogy az olyan botránypolitikusokkal is betartatja a házszabályt, mint a trágár feliratú táblákat mutogató Hadházy Ákos vagy a kormányfőt letegező jobbikos Jakab Péter.

A Jobbik elnöki posztjáról a párton belüli ellenállás miatt lecsúszó szájhős esetében a cikkíró megjegyzi, hogy büntetést kapott, mert beült a miniszterelnök parlamenti székébe, majd idézi a Gyurcsány Ferenccel szövetkező Jakabot, aki ezt a demokrácia hiányának tartja. A frakcióvezető ráadásul a HVG-s újságírónak arról is hosszan panaszkodik, hogy állítása szerint a házelnök a házbizottság ülésein is arrogáns, ahol nem veszik a kamerák, ezt személyesen tapasztalta. Csakhogy a politikus ebben a témában aligha illetékes. Lapunk megkeresésére az Országgyűlés sajtóirodája ugyanis közölte, a jelenléti ívek tanúsága szerint Jakab Péter a testület egyetlen ülésén sem vett részt. A politikus egyébiránt azzal fenyeget, hogy csak akkor változtat a „provokáció eszközein”, ha a kormánypártok „hajlandók a javaslataikat meg is szavazni”. A nagy hang mögött vélhetően sokkal inkább az áll, hogy a frakcióvezető saját táborában is kezd a partvonalra szorulni. Megírtuk, egyre kevesebbeknek tetszik a baloldallal való totális összeborulás, ráadásul Szabó Gábor pártigazgató sem akarja átadni a „kasszakulcsot”.

Reklám