Darnózseli emberölés: két hét múlva ítélethirdetés

Ártatlannak vallja magát a hentes

Krónika
  • 2019.10.16. - 01:18

Már öt éve húzódik az a büntetőügy, amelyben N. János darnózseli hentest azzal vádolják, hogy 2014 májusában megölte feleségét, majd családi háza húsfeldolgozó helyiségében feldarabolta a holttestét, ledarálta és elégette, a maradványokat pedig a közeli réten szétszórta.

A házastársak kapcsolata 2011-re megromlott, a feleség válni akart, de még együtt laktak. Időközben 2012 augusztusában a bíróság ét év próbaidőre bocsátotta a férfit, mivel bántalmazta feleségét. N. Jánost már kétszer felmentették. Legutóbb idén márciusban. A vádlott közreműködött a sértett testének megsemmisítésében és maradványainak szétszórásában, de ez önmagában az emberölés vádját nem alapozza meg – indokolt akkor a bíró. Tegnap a Győri Ítélőtáblán tartottak másodfokú tárgyalást. A cselekmény brutalitása, a horrorisztikus megsemmisítés mutatja az elkövető veszélyességét a társadalomra, így a lehető legszigorúbb büntetés kiszabása indokolt – hangsúlyozta perbeszédében az ügyész. N. János ártatlannak vallotta magát. Október 29-én hirdetnek ítéletet.

Reklám