A világon előállított élelmiszerek tizennégy százaléka kárba vész

Fenntartható fejlődés

Gazdaság
  • 2019.10.15. - 03:11

Világszerte 820 millió ember éhezik, és kétmilliárd fő szenved az alultápláltságtól. 

Az éhezők számának csökkentéséhez először az élelmiszer-veszteséget és –pazarlást kell mérsékelni, amellyel ráadásul a természeti erőforrásokkal való felelős gazdálkodáshoz, valamint a környezeti fenntarthatósághoz is hozzájárulunk – hangsúlyozta Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár a Világ Élelmezésbiztonsági Bizottság 46. ülésén tegnap Rómában. Mint az államtitkár fogalmazott: Magyarország 2018-ban a fenntartható fejlődési célok megvalósítására 12 millió dollár támogatást fordított negyven fejlesztési együttműködési projekt keretében. Idén elindult Magyarország eddigi legnagyobb nemzetközi fejlesztési programja az Ugandai Köztársaságban. Magyarországon a helyi kistermelők termékeiket közvetlenül juttatják el a helyi iskolákba, óvodákba, biztosítva ezzel a közétkeztetésben résztvevők változatos, egészséges étrendjét. A kutatás és innováció szintén fontos szerepet játszik, hiszen ezek is javítják a vidéki területek életminőségét, lehetőséget teremtve arra is, hogy a fiatalabb generáció belépjen az ágazatba – tette hozzá. Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete arra hívta fel a figyelmet: a világon előállított élelmiszerek körülbelül 14 százaléka kárba vész még azelőtt, hogy kereskedelmi forgalomba kerülne.

Reklám