Lesz kinek szurkolnia a hazai közönségnek a ma kezdődő úszó világkupán: harmincegy magyar válogatott áll rajtkőre.
A háromnapos viadal főszereplői közül az összetett pontversenyben vezető Hosszú Katinka elmondta: „Elindul az őszi menetelés, minden hétvégén versenyezni fogok, egészen karácsonyig. Ezúttal is a felkészülésem része a vk-sorozat, s most különösképpen örülök neki, hogy nagymedencében zajlik, a fő cél a tokiói olimpia” – nyilatkozta a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka, aki vezeti az összetett világkupát. A férfiak pontversenyében vezető Vlagyimir Morozovtól azt kérdeztük, az újabb orosz doppingügy miatt mennyi az esélye, hogy indulhat az olimpián: „Az olimpia kényes téma, át van politizálva. Én mindesetre készülök a tokiói játékokra, s remélem, rajtolhatok is.” A nyári kvangdzsui vb-n világcsúccsal győztes Milák Kristóf ezúttal pihenteti legerősebb számát, a 200 pillangót: „Számomra ez a viadal tesztverseny, amelyen pillangó, gyors és hátúszó számokban is indulok. Választ várok arra, melyik számokban érdemes felkészülnöm az olimpiára.” Tokióban magyar színekben indulhat a szerb-magyar kettős állampolgárságú Szabó Szebasztián, erről a NOB végrehajtó bizottsága döntött.



