Felépült a világelső a vállsérüléséből, és úgy játszik, mint fénykorában

Tokiótól Pekingig

Sport
  • 2019.10.02. - 02:12
Cikk borítókép
Novak DjokovicAFP

Japánban és Kínában is jelentős keménypályás tenisztorna zajlik. Tokióban a világelső Novak Djokovic (képünkön) egyhónapos kihagyást követően remek formát mutatott.

A tizenhatszoros Grand Slam-bajnok magabiztosan, 6:4, 6:2-re verte az ausztrál Alexei Popyrint, és a tizenhat közé jutott. A kiemeltek közül búcsúra kényszerült Coric, Paire és Fritz is. Pekingben is nyert az első helyen kiemelt osztrák Dominic Thiem a francia Richard Gasquet ellen, 6:4, 6:1. Meglepő, hogy a brit Andy Murray a nyolcadik kiemelt olasz Matteo Berrettinit búcsúztatni tudta. A nőknél a németek volt világelsője, a tizedik kiemelt Angelique Kerber a második körben simán, két szettben kikapott a szlovén Polona Hercogtól, aki nincs az első ötvenben. A háromszoros Grand Slam-bajnok Kerber rossz szériája állandósult, a közelmúlt tizenegy találkozójából csupán hármat nyert meg. A továbbjutók közt van Barty, Oszaka, Kvitova és Wozniacki is.

Reklám