Egységkormány felé tolják Netanjahut

Fontos szerepben Liberman

Külföld
  • 2019.09.24. - 04:28
Cikk borítókép
Benjamin NetanjahuAFP | AFP

Találkozóra hívta tegnap estére Reuven Rivlin izraeli államfő a centrista Kék-fehér párt vezetőjét, Beni Ganzt és a jobboldali Likud elnökét, Benjamin Netanjahu kormányfőt (képünkön).

Ganzék két mandátummal szereztek többet a kneszetben, így mindkét részről szóba került egy egységkormány alakítása, ám különböző feltételekkel. Az Ynet cikke szerint Rivlin is nyomást gyakorol a két vezető erőre, hogy alakítsanak egységkormányt. A hírportál megjegyezte, egyik szövetség sem tud kormányt alakítani Avigdor Liberman volt védelmi miniszter pártjának nyolc mandátuma nélkül. A Reuters szerint Netanjahu kénytelen osztozni a hatalmon.

Reklám