Tinédzser lőtte le a családját

Texas után Alabamában lövöldöztek

Krónika
  • 2019.09.04. - 03:35

Egy tizennégy éves fiú rálőtt családja öt tagjára Alabamában – tudósított a CNN. A tinédzser állítólag elkmonti házukból maga hívta a rendőröket, akiknek azt mondta, a földszinten volt, mikor az emeletről lövéseket hallott.

A hatóságok egy felnőttet és két gyereket már holtan találtak, egy további felnőtt és egy másik gyerek pedig kritikus állapotban volt. A kórházban végül mindketten belehaltak sérüléseikbe. Az áldozatok a fiú apja, nevelőanyja és testvérei voltak. A lövöldöző maga segített a rendőröknek megkeresni a gyilkos fegyvert, egy kilenc milliméteres pisztolyt. Ismert, a hétvégén Texasban volt lövöldözés, a támadót – miután hét embert megölt és huszonkettőt megsebesített – lelőtték. Közben kiderült, a harminchat éves férfit, Seth Atort az eset előtti nap bocsátották el teherautó-vezetői állásából. Később mind ő, mind a vállalata telefonált a rendőrségnek, ám mire a rendőrök megjelentek, Ator eltűnt. A férfi „megdöbbentő tartalmú” üzentekkel hívta tette elkövetése előtt az FBI helyi irodáját is. Texasban vasárnap a fegyvertartást lazító rendelkezések léptek életbe: az iskolákat és a templomokat is el lehet látni fegyverekkel.

Reklám