Az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) júliusi kamatdöntő ülésének szerdán publikált jegyzőkönyve szerint megosztottak voltak a döntéshozók, egyesek nagyobb csökkentés mellett kardoskodtak, volt, aki szinten tartást javasolt.
A kamatdöntő nyíltpiaci bizottság végül 25 bázisponttal, 2,00-2,25 százalékra csökkentette az irányadó dollárkamatsávot. A jegyzőkönyvből kitűnik, hogy ketten nagyobb, ötven bázispontú kamatcsökkenés mellett érveltek az alacsony az infláció miatt – adta hírül a távirati iroda. Mások viszont úgy vélték, hogy jobb lenne tartani a kamatot, mivel az amerikai gazdaság a viszonylag gyenge tavaszi teljesítmény után magától is erősödni kezdett. A döntéshozók ugyanakkor egyetértettek abban, hogy nem kívánnak olyan hatást kelteni, mintha egy agresszív lazítási ciklus kezdetét jelentené a több mint 11 éve először megvalósított kamatcsökkentés. Jerome Powell Fed-elnök a kamatcsökkenés bejelentése után azt mondta, hogy a monetáris döntéshozók nincsenek meggyőződve egy teljes körű enyhítés szükségességéről. Donald Trump amerikai elnök ugyanakkor bírálja a Fed vezetését, hogy enyhén csökkenti a kamatot, a gazdaságnak ugyanis nagyobb kamatvágásra lenne szüksége.



