Lengyelországnak növelnie kell védelmi kiadásait és katonai erejét – hangsúlyozta Andrzej Duda lengyel államfő (képünkön) a Lengyel Hadsereg Ünnepe alkalmából Katowicében rendezett katonai díszszemlén.
A díszparádét az orosz bolsevik hadsereggel szembeni 1920-as győztes varsói csata 99. évfordulóján tartották meg a lengyel politikai vezetők jelenlétében, és bemutattak több mint száznyolcvan harcászati járművet, mintegy hatvan gépet a légierők állományából. Szintén tegnap Jacek Czaputowicz lengyel külügyminiszter közölte, hogy míg a Németországban állomásozó amerikai katonák a közös európai védelmet támogatják, a lengyelországi amerikai kontingens Oroszország ellen bír különösen elrettentő erővel.




