A magyarok mellett izraeli, mexikói, lengyel, görög–török–brit és norvég előadók is színpadra lépnek az erdélyi Mérában a ma kezdődő Világzenei Csűrfesztiválon.
„Méra a kalotaszegi népzene és néptánc csúcsát jelentette a 20. század közepén. Évről évre egyre többen vesznek részt a fesztiválon, a rendezvénnyel sikerült mind a helyi közösség, mind a táncházas közeg komfortzónáját tágítani”– idézi az MTI Bethlendi Andrást, a Méra World Music alapító főszervezőjét. A programról elmondta, ma lép fel a Csík Zenekar, holnap a Fölszállott a páva gálaműsora, a II. Kalotaszegi Prímásverseny és az Erdőfű Népi Kamarazenekar várja az érdeklődőket, szombaton a Romano Drom játszik, a vasárnapi záróprogram pedig Ferenczi Györgyé és a Rackajamé. A templomi koncerteken Kubinyi Júlia és Szokolay Dongó Balázs, illetve Navratil Andrea és Demeter László műsorát láthatják.




