Az Egyesült Királyságban eddig mért tíz legmelegebb évet mind 2002 óta jegyezték fel – áll a brit meteorológiai szolgálat szerdán ismertetett új elemzésében. A jelentés szerint a mérések 1884-es kezdete óta a 2014-es év volt a legmelegebb a szigetországban.
A tavalyi év a hetedik legmelegebb volt a sorban. A leghűvösebb tíz évből a legutóbbi 1963-ban volt. A Nyugat-Európát múlt héten sújtó hőhullámban megdőlt az abszolút országos melegrekord: Cambridge-ben 38,7 Celsius-fokot mértek csütörtökön, ami meghaladja a korábbi 38,5 fokos rekordot, amelyet Kent grófságban jegyeztek fel 2003-ban. A Met Office szakértőit nem érte meglepetésként, hogy a legmelegebb évek mind a 21. századra estek. „Erre számítottunk. Az Egyesült Királyság éghajlata a globális hőmérséklet emelkedéséhez hasonlóan éppen csak 1 Celsius-fok alatti mértékben melegedett” – mondta egyikük, Mark McCarthy a BBC-nek, hozzátéve, hogy a melegedő éghajlat is járhat hűvösebb extremitásokkal, általában véve magasabb hőmérsékletek és szélsőségek lesznek jellemzők. Az eddigi leghidegebb évben, 1892-ben mindössze 7 Celsius-fok volt az éves átlaghőmérséklet, 2014-ben viszont majdnem 10 fok. Az ezredforduló óta 2010 volt a leghűvösebb.



