Az idei szezon eddigi tapasztalatai alapján enyhén növekvő bevételekre és vendégforgalomra számít a Magyar Kempingszövetség – közölte tegnap Kisgyörgy Borbála elnök az MTI érdeklődésére.
Hozzátette: a 2019-es szezon kezdetén a hosszú májusi esőzés és hideg időjárás otthon tartotta a vendégeket. Májusban a Magyar Turisztikai Ügynökség felhívására munkacsoportot állítottak fel, amelynek feladata, hogy kidolgozza a kempingek minősítési kritériumrendszerét és a minősítés módját . A kempingek versenyképességének megőrzése külső forrás nélkül lehetetlen, hangsúlyozta Kisgyörgy Borbála, hozzátéve, az idegenforgalmi és iparűzési adóbevétel miatt a kistelepülések számára létfontosságú bevételi forrást jelent egy-egy kemping fennmaradása.




