Mint ahogy korábban megírtuk, januárban leálltak Magyarországon a legjelentősebb tudományos adatbázisok, ugyanis az Elektronikus Információszolgáltatás (EISZ) Nemzeti Program és az Elsevier holland kiadó hosszas tárgyalások után sem tudott megegyezni.
Demeter Márton kommunikációkutató lapunknak akkor arról beszélt, a hazai társadalom- és humántudományok szakemberei számára komoly érvágás az adatbázisok hiánya. Az EISZ és az Elsevier közös szándéknyilatkozat aláírásával most megerősítette, készek tető alá hozni egy új pilotmegállapodást, amely biztosítja egyebek mellett a kutatási eredményekhez való hozzáférést – olvasható az EISZ lapunknak megküldött közleményében. Ezzel az EISZ konzorcium tagjai és a korábbi előfizetők azonnali hozzáférést kapnak az Elsevier folyóiratplatformjához. A felek további tárgyalásokat folytatnak.



