Spanyolországban és Franciaországban is erdőtüzekkel küzdöttek a hétvégén

Élet negyven Celsius-fok felett

Krónika
  • 2019.07.01. - 00:40
Cikk borítókép
Katalóniában több mint hatezer hektárnyi területet perzseltek fel a lángokAFP/Pau Barrena

A hét végén Spanyolországban és Franciaországban is erdőtüzek pusztítottak a napok óta tartó extrém hőség miatt, a hőmérséklet mindkét országban meghaladt a negyven Celsius-fokot.

A katalóniai Tarragona tartományban, az ország északkeleti részén a régió elmúlt húsz évének egyik legpusztítóbb erdőtüze terjedt el, amely mintegy hatezer-ötszáz hektárnyi területet pusztítottak el. A lángokat szombaton sikerült megfékezni. Megközelítőleg négyszáz tűzoltót rendeltek ki a hatóságok, az oltási munkák során helikoptereket és repülőgépeket is bevetettek. A közép-spanyolországi Toledo tartományban a tűzoltók még tegnap is dolgoztak két erdőtűz megfékezésén. Franciaországban pedig megdőlt a melegrekord, Gallarques-le-Montueux-ben nemrég 45,9 fokot mértek, az országban példátlan módon több térségben is a legmagasabb, vörös riasztást adtak ki a kánikula miatt. Szombatra Gard régiójában hatvan különböző helyszínen több mint hatszáz hektárt borítottak el a lángok, a hatóságok több mint hétszáz tűzoltót és tíz tűzoltó-repülőgépet állítottak szolgálatba. A térségben tizenöt otthon megsemmisült. A francia sajtó arról tudósított, egy embert őrizetbe vettek, aki a gyanú szerint az egyik faluban szándékosan okozhatott tüzet. Franciaországban vasárnapra a legtöbb helyen enyhült az időjárás, ám az ország keleti részén megmaradt a kánikula. A Me­­teo­rológiai Világszervezet arról beszélt a héten, hogy ez az év várhatóan a legforróbbak sorába fog tartozni, a 2015 és 2019 közötti időszak pedig a mérések történetének legmelegebb ötéves periódusa lesz.

Reklám