Javult a buszos cégek helyzete

A számvevőszék szerint jó döntés volt a Volán-társaságok régiósítása

Gazdaság
  • 2019.06.27. - 02:00
Cikk borítókép
A helyközi járatokon tavalyelőtt összesen csaknem 410 millióan utaztakBodnár Patrícia | Bodnár Patrícia

A helyközi közösségi közlekedés szervezeti integrációs folyamata, így a 24 Volán-társaság hét regionális közlekedési társaságba történő szervezése kedvezően befolyásolta az utódszervezetek működését – erre a következtetésre jutott elemzésében az Állami Számvevőszék (ÁSZ).

Az autóbuszos közlekedési társaságok számának csökkentése lehetővé tette a párhuzamos feladatok megszüntetését, azok egyszerűsítését, egységesítését, összehasonlíthatóságát. Javultak az ellenőrzött állami tulajdonban lévő regionális közlekedési társaságok gazdálkodási mutatói, gazdálkodásuk a 2017–2018-as gazdasági év végére alapvetően szabályozottá és szabályszerűvé vált, ugyanakkor elmaradások is vannak. Mint azt az ÁSZ közölte, a közösségi közlekedés igénybevételének aránya Magyarországon magasabb az európai átlagnál. Bár a helyközi autóbuszos személyszállításban szállított utasok száma az utóbbi években kismértékben csökkent, 2017-ben így is mintegy 409 millió utas vette igénybe a helyközi közlekedési társaságok belföldi járatait. A szervezeti integrációt követően a gazdálkodási eredmények javulása mellett csökkent a foglalkoztatottak létszáma. Közölték: a folyamatok racionalizálásának hatására a 2015–2017 közötti időszakban csökkentek a regionális társaságok által elszámolt anyagi jellegű ráfordítások.

Reklám