A családok és az adócsökkentés költségvetése lesz a jövő évi büdzsé, a kormány 2010 óta elkötelezett az adócsökkentés politikája mellett – hangsúlyozta Bánki Erik országgyűlési képviselő (Fidesz), a Gazdasági Bizottság elnöke az Országgyűlés tegnapi ülésén.
A költségvetés és a gazdaságvédelmi akcióterv megerősíti a családok helyzetét, megvédi a gazdaság szereplőit, és jelentősen javítja a magyar vállalkozások versenyképességét – jelentette ki a képviselő. Azt mondta: az elmúlt időben meghozott intézkedések eredményeként a magyar gazdaság az uniós átlagot meghaladó mértékben növekszik. Keresztes László Lóránt LMP-s országgyűlési képviselő bírálta a kormányt, szerinte a 2020-as büdzsé szerkezete, számai és filozófiája azt mutatja, hogy ez a jövő felélésének költségvetése. A kormány nem kíván szembenézni a Magyarországot sújtó társadalmi, gazdasági, környezeti problémákkal – tette hozzá a képviselő, aki szerint a költségvetés vesztesei a felsőoktatás, a vidék, a szociális rendszer, az önkormányzatok és a közszolgáltatások fenntartása lesz jövőre. Tállai András, a Pénzügyminisztérium parlamenti államtitkára szerint a jövő évi büdzsé nem a jövő felélésének költségvetése, hiszen GDP-arányosan egyszázalékos költségvetési hiánycéllal számol, az uniós adósságráta pedig két és fél százalékkal fog csökkenni. A családok támogatására 224 milliárddal, oktatásra 48 milliárddal, egészségügyre 184 milliárddal, a nyugdíjakra 136 milliárddal, az államháztartásban dolgozókra 238 milliárddal, a rendvédelemre 174 milliárd forinttal költünk többet jövőre, mint idén – sorolta Tállai András.




