A hazai klubvezetők és tulajdonosok hosszú távú tervezését jelzi, hogy a labdarúgó első osztályban bennmaradt tíz csapat közül már négynél – Paks, Honvéd, Puskás Akadémia, Kisvárda – edzőváltás történt, ami negyvenszázalékos cserét jelent.
A legérdekesebb Dajka László esete, aki négy forduló után egy ponttal vette át a Kisvárda együttesét, majd ha nem is simán, de végül 38 ponttal az idegenlégiósok csapatával kiharcolta a bennmaradást, az együttes kilencedik lett. Mindezek után – nem indokolva a váltást – a klubvezetés úgy határozott, hogy ugyan Dajka maradhat a klubnál, de új vezetőedző Miriuta László lesz. A korábbi kilencszeres magyar válogatott edzői munkásságát legjobban az minősíti, hogy tíz év alatt éppen tíz klubnál dolgozott. Legutóbb a román Hermannstadtot irányította, a nagyszebeni csapat osztályozón vívta ki az élvonalban maradást. Kisvárdán viszont nagyon bízhatnak a román származású szakemberben. A kérdés csak az: meddig?



