Megőrizné a torony eredeti formáját a főépítész

Kérdések a Notre-Dame felújítása körül

Krónika
  • 2019.06.05. - 00:19

Az eredeti formájában kell visszaállítani a Notre-Dame áprilisban leomlott huszártornyát – többek között erről is beszélt a Le Figarónak adott interjújában Philippe Villeneuve, a felújításért felelős építész.

Villeneuve arra hivatkozott, hogy az 1964-ben aláírt Műemlékek és Helyszínek Védelméről szóló Nemzetközi Charta előírja, a történelmi műemlékeket eredeti formájukban kell felújítani. Ismert, a gótikus katedrálisban április 15-én csaptak fel a lángok, amelynek következtében leégett a tetőszerkezet, és leomlott a kúp alakú huszártorony is. Emmanuel Macron államfő a katasztrófa másnapján arról beszélt, nemzetközi építészeti pályázatot hirdetnek a torony újjáépítésére, ennek segítségével döntik el, hogy új tornyot vagy a régi másolatát építik-e meg. Egy április végi felmérés szerint a franciák ötvennégy százaléka az eredeti forma megőrzését preferálja. Franck Riester kulturális miniszter pedig május elején jelezte, az állam valamilyen módon konzultálni fog az emberekkel arról, hogy ők melyik megoldást támogatják. A tűzvész óta több mint négyszázmillió euró (127,7 milliárd forint) adomány gyűlt össze.

Reklám