Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter és Dale A. Martin, a Siemens Zrt. elnök-vezérigazgatója vehette át a Német–Magyar Barátság Díjat Arne Goberttől, a Német Gazdasági Klub elnökétől szombat este a Pesti Vigadóban.
Gulyás Gergely úgy fogalmazott: nemcsak a gazdasági területen kiváló a német–magyar együttműködés, hanem a társadalmi, illetve történelmi szálak is ezerszeresen összekötnek bennünket. A Német Gazdasági Klub fontos szimbóluma a német–magyar barátságnak – tette hozzá a távirati iroda beszámolója szerint. Rámutatott: Németország külkereskedelme az együttesen 64 millió lakosú visegrádi négyekkel hatvan százalékkal magasabb, mint kereskedelmi volumene a 66 milliós Franciaországgal.
Dale A. Martin szerint a díj annak a megnyilvánulása, hogy személyek, szervezetek és országok között is sok mindent el lehet érni. Az egység erősít – mondta, majd az emberek közötti és országhatárokon túlmutató közös pontok keresésére és megtalálására biztatott.




