Nehezen lenne vitatható, hogy melyik résztvevőnek jutott nehezebb út a labdarúgó Magyar Kupa döntőjébe. A mai, a Groupama Arénában rendezendő (tv: M4, 19.15) mérkőzés egyik résztvevője, a Bp. Honvéd úgy lett finalista, hogy egyetlen élvonalbeli klubbal sem találkozott.
Az ellenfél, a a bajnokság második helyezettje, a MOL Vidi viszont kiejtette a 2018–2019-es bajnoki idény győztesét, a Ferencvárost, majd a bronzérmes Debrecent is. Most pedig következik a negyedik helyezett Bp. Honvéd. A székesfehérváriak egyébként a döntőbe vezető úton minden olyan ellenféllel találkoztak, s mindegyiket elbúcsúztatták azok közül, amelyek 2014 óta kiejtették őket. (A Ferencváros mellett a Vác és a Budafok volt még ilyen.) Akadnak olyan játékosok, akik tavaly is kupadöntősök voltak, mint a két honvédos, Kálnoki Kis Dávid és Tischler Patrik, sőt olyan is, mint Batik Bence, aki a mostani rivális ellen nyert már kupadöntőt, igaz a Ferencváros játékosaként. A MOL Vidi keretéből kilenc játékos veszített eddig Magyar Kupa-döntőt.



