A verhetetlen Kozák Danuta kétszázon is győzött

Válogató a szegedi világbajnokságra

Sport
  • 2019.05.25. - 00:30

Javuló időjárási körülmények között küzdhettek legjobb kajakosaink és kenusaink a világbajnoki válogatóverseny második napján Szolnokon.

Az Újpesti TE kajakosai folytatták remek szereplésüket, az olimpiai számban, női 200 méteren négy versenyzőjük is döntőbe került. Az 500 méteren győztes ötszörös olimpiai bajnok Kozák Danuta a sprintszámban sem talált legyőzőre, két tizedmásodperccel nyert Csipes Tamara (Honvéd) előtt, míg klubtársa Lucz Anna harmadik, Lucz Dóra ötödik, Kiss Blanka hatodik lett. A férfiak fináléját a szegedi Birkás Balázs nyerte, aki a hatodiknak célba érkező Balaska Márkkal (Honvéd) a kettesek 200 méteres döntőjében is első lett, így megvédhetik címüket a szegedi világbajnokságon. Férfi kajak 1000 méteren a riválisoknak nem sikerült megszakítani Kopasz Bálint (Győr) hazai győzelmi sorozatát. A női kenusoknál érvényesült a papírforma: a legrövidebb táv egyes küzdelmeit Lakatos Zsanett (UTE), páros döntőjét pedig a győriek duója, Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső nyerte meg.

Reklám