Bemutatta holdra szállási koncepcióját Jeff Bezos, a Blue Origin űrvállalat alapítója, az Amazon vezetője a Washingtoni Kongresszusi Központban a NASA szakemberei és üzletemberek előtt.
A milliárdos tervei szerint a Blue Moon névre keresztelt űrhajót 2024-ig eljuttatják az égitestre, amelynek felszíne nyersanyagokban gazdag. Mint rámutatott, a Hold megfelelő kiinduló állomás az űripar elindítására, hiszen forrásainak kitermelése huszonnégyszer kevesebb energiát igényel, mint a Földön. A BBC cikke nyomán a tervek szerint az eszköz a Hold déli sarkán száll le, ahol jelentős jégtartalékok vannak. Az ezekből olvasztott vízből hidrogént lehet előállítani, amely a Naprendszert kutató űrmissziók hajóinak üzemanyagául szolgálhat. A Blue Moon egy rugalmas leszállóegység, amely rakományokat fog szállítani és képes lesz pontosan és simán landolni a Hold felszínén, ettől az ember fenntartható jelenlétét remélik az űrvállalatnál. Az űrhajó segítségével akár négy önvezető holdjárót is eljuttathatnak az égitestre, valamint műholdakat is képesek lehetnek Hold-körüli pályára állítani. Bezos arról is beszélt, támogatják a NASA-t, akik már korábban bejelentették, hogy 2024-ig űrhajósokat küldenének a Holdra. Mike Pence, az Egyesült Államok alelnöke kijelentette, ha a NASA missziója nem teljesülne, kereskedelmi alternatívákban kell gondolkodni. Jeff Besos egyetértett Pence-szel és hozzátette, vállalata három éve dolgozik a terven, így 2024-ig meg is valósítják azt.




