Mint arról korábban beszámoltunk, Magyarországra érkezem egy új Európát építeni - üzente Matteo Salvini olasz belügyminiszter a csütörtöki, Orbán Viktor magyar kormányfővel való találkozója előtt. Európa két vezető politikusának az a célja, hogy egy teljesen más szellemi alapokon álló Európát alakítsanak ki.
Orbán Viktor miniszterelnök az Instagram-oldalán egy képet osztott meg, amelyen Matteo Salvini olasz belügyminiszterrel közösen a magyar határt védő kerítésnél találkoztak. Az olasz belügyminiszter is képeket osztott meg a találkozóról a déli határnál.
A találkozórol nem csak Orbán, de Salvini is töltött fel képeket a Facebook-oldalára.
Orbán: Működjön együtt az EPP Salvinivel
Ahogy korábban megírtuk szerdán a La Stampa nevű olasz napilapnak nyilatkozott Orbán Viktor, amelyben felszólította az Európai Néppártot, működjön együtt a Salvini vezette jobboldallal. „A jelenlegi Európa legfontosabb embere Matteo Salvini” - szögezte le a magyar kormányfő Salviniről, akivel megfogalmazása szerint „egy sorsközösségben vannak”. Az olasz belügyminiszter szerdán tivoli kampányrendezvényén reagált az interjúra.
MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda







