Egy övezet, egy út fórum Pekingben

Hazánk is résztvevő

Gazdaság
  • 2019.04.20. - 02:29

Összesen 37 kormány-, illetve államfő, valamint egyéb vezető jelezte részvételét az április 25. és 27. között Pekingben tartandó második Egy övezet, egy út fórumra – jelentette be tegnap Vang Ji kínai külügyminiszter.

Az MTI beszámolója szerint elmondta, Magyarország mellett például Ausztria, Csehország, Szerbia, Görögország, Olaszország, Portugália és Svájc vezetői is részt vesznek majd a csúcstalálkozón, amelyen ott lesznek az Új Selyemút-tervként is ismert kezdeményezés más érdekeltjei, a többi között Oroszország, Mongólia, Pakisztán, Vietnam, Thaiföld, Szingapúr, a Fülöp-szigetek, Chile és Egyiptom vezetői is. Hozzájuk csatlakozik António Guterres ENSZ főtitkár, valamint Christine Lagarde, a Nemzetközi Valutaalap vezérigazgatója. Vang Ji közölte, Kanada, az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Németország, Franciaország, Spanyolország és Ausztrália magas rangú küldöttekkel képviseltetik magukat az eseményen.

Reklám