Elkezdődött tegnap az egységes kérelmek benyújtási időszaka a gazdák számára.
Az agrártámogatások hatékony lehívásában a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarának (NAK) meghatározó szerepe van, minden évben rendre a támogatási kérelmek kétharmadát – mintegy százhúszezer kérelmet – a falugazdászok közreműködésével adják be a gazdák. A NAK felhívja a gazdálkodók figyelmét, hogy őstermelői igazolvánnyal vagy kamarai kártyával rövidíthető a kérelem ügyintézési ideje. A kérelmeket 2019-ben is csak elektronikus úton, a Magyar Államkincstár internetes felületén lehet beadni. A kérelmek szankciómentes benyújtására május 15-ig van lehetőség, ezt követően munkanaponként egyszázalékos támogatáscsökkentést alkalmaznak.



