Elkészül 2020-ig a Hódmezővásárhelyt Szegeddel összekötő, a nagyvasúti és a villamospályát is használó úgynevezett tramtrain és a harmadik szegedi Tisza-híd – mondta tegnap Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős államtitkára.
Folyamatban van a fejlesztések előkészítő szakasza, most derül ki, mennyibe kerülnek ezek a beruházások, ezért a fejlesztések befejezésének dátumát még nehéz megmondani. A két, több éve, évtizede tervezett Csongrád megyei közlekedésfejlesztés az operatív programban a kormány által – értéküknél fogva – nevesített beruházások listáján szerepel. A programot az Európai Unió már elfogadta.



