Az Erzsébet-program indulása óta már 600 ezren tudtak kedvezményesen nyaralni, táborozni, az idén pedig százezer gyermek vehet részt a programban - mondta Dunai Mónika.
A Fidesz-frakció szóvivője a fonyódligeti Erzsébet-táborban tartott sajtótájékoztatóján kifejtette, az Erzsébet-program Magyarország és Európa egyik kiemelkedő szociális programja, amelyben hátrányos helyzetű gyermekeknek, nyugdíjasoknak, fogyatékkal élőknek és nagycsaládosoknak biztosítanak lehetőséget kedvezményes üdülésre. A programot az Erzsébet-utalvány által kitermelt eredményből finanszírozzák – fűzte hozzá Dunai Mónika.
Idén először külhoni magyar családokra, közülük is a kárpátaljaiakra fókuszál a program, ezúttal 3 ezer magyar kárpátaljai gyermek lesz a táborozók között.
Rajtuk kívül további 1200-an érkeznek a Felvidékről, Erdélyből, Horvátországból, a Vajdaságból és Szlovéniából – sorolta.
Elmondta azt is, hogy a nyár folyamán tíz turnusban, Fonyódligeten, Balatonberényben és Zánkán fogadják a táborozókat, valamint Székelyföldön is működik egy Erzsébet-tábor.




