Kifizette az állam a Budapesti Közlekedési Vállalat (BKV) ötvenmilliárd forintot meghaladó adósságállományát, amelyet még 2010 előtt az MSZP–SZDSZ-városvezetés halmozott fel – jelentette be tegnap közleményében a Főpolgármesteri Hivatal.
Emlékeztetnek, hogy az idei költségvetés módosításával, június 19-én lépett hatályba az a jogszabály, amely lehetővé teszi a mostani konszolidációt. Kifejtik, hogy a vállalat 2012-15-ig összességében több mint hatvanmilliárdot takarított meg „hatékonyságjavító intézkedéseivel”, üzemi eredménye pedig 2010-től folyamatosan pozitív. Hozzáteszik, a cég adósságállománya már a hitelek átvállalása előtt is lassan ugyan, de csökkent. „A főváros és a BKV Zrt. örömmel veszi tudomásul, hogy a magyar állam a tartozásállomány átvállalásával támogatja a társaság tevékenységét, és mindent megtesz a jövőben is a takarékos gazdálkodás, valamint az utasok magas színvonalú kiszolgálása érdekében” – olvasható a közleményben.



