Tömegmészárlást hajtott végre az Iszlám Állam (IÁ) dzsihadista szervezet Kobani szíriai határvárosban, a civil halálos áldozatok száma már eléri a 146-ot - jelentette pénteken egy civil szervezet. A pénteki gyilkolás a dzsihadista csoport második legvéresebb akciójának számít. Kobani korábbi lerombolásával hatalmas menekültáradat indult meg Szíriából, ahova időközben visszatelepültek a lakosok.
Az IÁ ezt megelőzően csak egy esetben ölt meg ennél is több civilt az országban - tette hozzá az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja (OSDH).
Egy másik szíriai városból, Haszakéből jelentések szerint 60 ezer lakos menekült el az IÁ támadása hatására - közölte pénteken az ENSZ szíriai hivatala, és figyelmeztetett, hogy a menekülők száma akár a 200 ezret is elérheti. El-Haszake a szíriai-iraki határtól mentén fekszik, a kurdok májusban foglalták vissza a környező városokat az Egyesült Államok vezette katonai koalíció légicsapásaiban.
Az IÁ csütörtök hajnalban tört be a török határon lévő Kobaniba, majd északkeleten Haszakét támadták, s elfoglalták a város egyik kerületét.



