Már júliustól emelkedik az orvosok és a szakdolgozók alapbéresített túlmunkadíja – jelentette be Zombor Gábor.
Zombor Gábor a kormány döntését ismertetve kitért arra is, hogy szintén július 1-jétől központosítják a rezidensképzést, a szakorvosi minimálbér pedig 2016-ra eléri a nettó kétszázhetvenezer forintot.
Kiemelte továbbá azt is, hogy a szakképzésben részt vevők felmenő rendszerben, illetve nem egy-egy konkrét kórházzal, hanem az Egészségügyi Nyilvántartási és Képzési Központtal (ENKK) szerződnek, illetményüket pedig a központi költségvetésből biztosítják. Vagyis az eddigi gyakorlattal szakítva, már nem az adott intézménynek kell kigazdálkodnia a rezidensek bérét. Ez a változás az államtitkár szerint összesen 3,5 milliárd forintos többletet jelent a kórházaknak. Hozzáfűzte, a jövőben honorálják a fiatal szakorvosok képzésében részt vevő kollégákat is, így szintén jövő év januárjától az úgynevezett tutori díj rezidensenként ötvenezer forint lesz.



