Augusztusban indul a Petőfi Sándor-program

Cél az egykori monarchia területén élő diaszpórák erősítése

Határon túl
  • 2015.06.25. - 11:16

Augusztusban indul teljes létszámmal a Kárpát-medence szórvány magyarságának megerősítését célzó Petőfi Sándor-program - mondta a nemzetpolitikai államtitkár a fővárosi Magyarság Házában rendezett csütörtöki, a Szerbia és a szerbek, anyaország és a régió című nemzetközi konferencián.

lead potápi
A delegációkat pénteken Szentendrén fogadja Lukijan Budai szerb ortodox püspök. A találkozón az egyháznak a nemzeti identitás megőrzésében betöltött szerepéről lesz szó.

 

Reklám