Józsa János egyetemi tanárt nevezték ki a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) rektorának, míg Gelencsér András egyetemi tanárra a Pannon Egyetem vezetését bízták.
Áder János köztársasági elnöki határozata a hétfői Magyar Közlönyben jelent meg. A megbizatás mindkét esetben július elsejével kezdődik és 2018. június 30-áig szól.
Józsa János mostanáig a BME Építőmérnöki Kar tudományos dékánhelyetteseként dolgozott, míg Gelencsér András vegyészmérnök a Pannon Egyetem Mérnöki Karának dékánhelyettese volt.



